Home Niemiecki Angielski Polski
O Centrum Medycznym Pod Or�em
Poradnie
Dermatologia
Gastrologia
Ciekawostki
Lokalizacja
Poradnik pacjenta

Gastroskopia i kolonoskopia - najnowszy sprzęt firmy Olympus.

Najważniejsze cechy:

  • Możliwość pracy w wysokiej rozdzielczości obrazu HDTV pozwala na obserwcję struktury naczyń włosowatych i śluzówki.
  • Efekt Bliskiego Ogniskowania pozwala uzyskać wyraźny obraz bez konieczności korzystania z powiększenia elektronicznego.
  • Kombinacja NBI wraz z HDTV oraz Bliskiego Ogniskowania wyostrzają obraz śluzówki.
  • Mała średnica sondy endoskopowej i jej końcówki - 9.8 mm daje nowe możliwości penetracji układu pokarmowego.
  • Szeroka gama narzędzi endoskopowych współpracuje z kanałem biopsyjnym o średnicy 2.8 mm.
  • Cztery kierunki odchylania ruchomej końcówki sondy endoskopu(210 stopni do góry, 90 stopi do dołu, 100 stopni w lewo i prawo) zapweniają wszechstronność badania endoskopowego.
  • Szerokokątny obiektyw - 140 stopni - umożliwia obserwację szerokiego pola badanej powierzchni.
  • Ergonomicznie umieszczone pokrętła oraz łatwo dostępne przyciski zdalnego sterowania sprawiają, że manipulacja endoskopem jest intuicyjna.
  • Instrument zgodny z procesorem CV-180.
  • Zapamiętywanie indywidualnych ustawień użytkownika we wbudowanej pamięci systemu i wyświetlanie ich na monitorze ułatwia dostęp do wszystkich funkcji sterowania endoskopem i czyni ten model endoskopu gotowym do pracy z nowo wprowadzonym systemem wizyjnym.

HDTV (ang. High Definition TeleVision) oferuje jakośc obrazu porównywalną z zapisem na taśmie filmowej, lecz zapewnia wygodę i elastyczność konwencjonalnego wideo. Zastosowanie 1080 poziomych linii do przeniesienia obrazu, w porównaniu do 480 w systemie NTSC oraz 576 w systemie PAL, HDTV daje więcej niż dwukrotnie lepszą jakość obrazu, od zwykłego obrazu TV. Większe zagęszczenie pikseli sprawia, że obraz jest wyrazisty z doskonałym odwzorowaniem szczegułów i naturalnych kolorów. Znakomita jakość i realizm obrazu sprawiają, że HDTV jest idealnym systemem spełniającym wymogi współczesnej endoskopii.

(UWAGA! na fotografiach przedstawiono przykładowe obrazy).

Obrazowanie w wąskim paśmie światła (NBI) pozwala na obserwację w wąskim kontraście struktury ślizówki lub naczyń włosowatych jelita grubego. Kombinacja systemu obrazowania w wąskim paśmie światła oraz technologii HDTV znacznie pomaga polepszyć identyfikację uszkodzeń śluzówki jelita grubego lub obszarów o odmiennym wyglądzie od normalnego.

(UWAGA! na fotografiach przedstawiono przykładowe obrazy).

Szerokie pole widzenia kolonoskopu CF-H180AL/I jest o 20 procent szersze od pola widzenia poprzednich modeli kolonoskopów. Kąt pola widzenia 170 stopni pozwala na obserwację miejsc ukrytych za fałdami jelita grubego bez konieczności odchylania końcówki sondy. Możliwe zatem jest skrócenie czasu potrzebnego na wykonanie badania.

(UWAGA! na fotografiach przedstawiono przykładowe obrazy).

System HDTV, zastosowany w kinie domowym, daje niewiarygodną jakość obrazu. Teraz ta jakość obrazu dostępna jest w wideokolonoskopii. Endoskop CF-H180AL/I wyposażono w matrycę CCD o rozdzielczości HDTV. Dzięki temu obraz przetwożony przez procesor CV-180 i wyświetlony na specjalnie do tego przeznaczonym monitorze OEV191H LCD precyzyjnie odwzorowywuje rzeczywistość ze wszystkimi szczegółami i w naturalnych kolorach. Wsystko to polepsza diagnostykę dolnego odcinka przewodu pokarmowego.

(UWAGA! na fotografiach przedstawiono przykładowe obrazy).

Teraz w łatwy sposób można uzyskać obraz o dużym powiększeniu, przybliżając końcówkę sondy do tkanki na odległość do 2mm. Dzięki połączniu wbudowanego CCD o rozdzielczości HDTV oraz systemu soczewek w obiektywie o dużym zakresie głębi ostrości, uzyskano czysty i ostry obraz, który sprosta wymaganiom każdego endoskopisty. Możliwe jest również użycie powiększenia elektronicznego, jednak w tym przypadku odzwierciedlane szczegóły będą mniej wyraźne i precyzyjne.

(UWAGA! na fotografiach przedstawiono przykładowe obrazy).